Ekonomi

Stifel, Viavi Solutions hedefini 13 dolara yükseltti, satın almayı yükseltti

Pazartesi günü Stifel, Viavi Solutions (NASDAQ:VIAV) hakkındaki duruşunu değiştirerek hisse senedini Tut’tan Satın Al’a yükseltti ve fiyat hedefini önceki 10,00 $’dan 13,00 $’a çıkardı. Firma, şirketin en güçlü zorlukların üstesinden geldiğine ve 2023 takvim yılının ardından toparlanma yolunda ilerlediğine inanıyor. 2023 takvim yılı, bir önceki yıla kıyasla gelirde %19’luk bir düşüş ve GAAP dışı hisse başına kazançta %55’lik bir daralma gördü.

Stifel analistleri, büyük ölçüde Aralık ayındaki 2024 mali yılı ikinci çeyrek kazanç raporunun ardından yaşanan düşüş nedeniyle hisselerin yılbaşından bu yana %12 oranında değer kaybetmesiyle sallantılı bir başlangıca rağmen 2024 takvim yılında mütevazı bir gelir toparlanması öngörüyor. Gelir normalleştikçe faydaların önemli ölçüde daha hızlı artmasını bekliyorlar.

Viavi Solutions’ın 2023’teki performansı oldukça zayıftı; hisseleri %4 oranında düştü; bu, daha geniş teknoloji sektörüyle karşılaştırıldığında önemli bir düşük performans. Firma, mevcut hisse senedi fiyatının zaten olumsuz havanın çoğunu yansıttığını ve Viavi Solutions’ın bir toparlanmaya hazır olduğunu savunuyor.

İleriye dönük olarak Stifel, Viavi Solutions’ın yapay zekanın (AI) artan kullanımındaki potansiyel rolünün altını çiziyor. Yüksek hızlı ara bağlantı teknolojileri ivme kazandıkça ve test gereksinimleri daha karmaşık hale geldikçe firma, Viavi Solutions’ın daha geniş yapay zeka temasında rol oynamasını ve şirketin büyüme beklentilerine katkıda bulunmasını bekliyor.

InvestingPro İçgörüleri

Stifel’in Viavi Solutions’ı (NASDAQ:VIAV) yükseltmesinin ardından şirketin InvestingPro aracılığıyla finansal verilerine daha yakından bakıldığında karışık bir finansal görünüm ortaya çıkıyor. 1,98 milyar dolarlık piyasa değeri ve 406,82 gibi oldukça yüksek F/K oranıyla Viavi’nin değerlemesi kazancına kıyasla oldukça yüksek görünüyor. Bu durum, 2024’ün ikinci çeyreği itibarıyla -577,81 olan on iki aylık düzeltilmiş F/K oranıyla daha da vurgulanıyor; bu da yatırımcıların, kazançlardaki son düşüşlere rağmen gelecekteki büyümeyi fiyatladıklarını gösteriyor.

InvestingPro Verileri, 2024 yılının 2. çeyreği itibarıyla son on iki ayda %18,6’lık bir düşüşle gelirde önemli bir düşüş olduğunu gösteriyor. Bu daralma, Stifel’in, gelirde %19’luk bir düşüş yaşanarak 2023 takvim yılının Viavi için zorlu geçeceğini kabul etmesiyle tutarlıdır. önceki yıla kıyasla. Ancak InvestingPro’dan gelen bir ipucu, net gelirin bu yıl artmasının beklendiğini öne sürüyor ve bu da Stifel’in şirketin toparlanması için umut ettiği umut ışığı olabilir.

Gelir zorluklarına rağmen InvestingPro Tips, Viavi’nin bu yıl kârlı olmasının beklendiğini ve son on iki aydır kârlı olduğunu vurguluyor. Bu kârlılık, şirketin likit varlıklarının kısa vadeli yükümlülüklerini aşmasıyla birleştiğinde, toparlanma sürecine girerken finansal istikrarın temelini oluşturuyor. Yatırımcılar, analistlerin önümüzdeki dönem için faizlerini aşağı yönlü revize ettiğini, bunun da ani bir faiz ivmesi beklentisini azaltabileceğini unutmamalı.

InvestingPro, Viavi Solutions’ın mali durumu ve geleceğe yönelik beklentileri hakkında daha derinlemesine bilgi edinmek isteyenler için ek bilgi sunmaktadır. Toplam 9 InvestingPro İpucuyla kullanıcılar, şirketin mevcut durumu ve gelecekteki potansiyeli hakkında kapsamlı bir anlayışa sahip olabilir. Bu bilgilere erişmek için InvestingPro’nun VIAV sayfasını ziyaret edin. Ek olarak okuyucular PRONEWS24Kupon kodunu kullanarak yıllık veya iki yıllık Pro ve Pro+ aboneliklerinde ekstra %10 indirimden yararlanabilirler.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu