Teknoloji

PlayStation Sahipleri İçin Win-A-Thon Turnuvası Başladı!

Japonya merkezli teknoloji devi Sony, PlayStation sahiplerinin ilgisini çekecek bir aktiflik başlattı. “Win-A-Thon” olarak isimlendirilen bu aktiflik, PlayStation 5 ve PlayStation 4 sahiplerini kapsayacak. Oyuncular, öbür PlayStation sahipleri ile turnuvalara katılacaklar ve ödül kazanma imkanı yakalayacaklar. Lakin Türkiye’deki konsol sahipleri, ne yazık ki bu turnuvaya katılamayacaklar. Sony’nin neden bu kararı aldığı belirli değil.

Sony’nin PlayStation sahipleri için başlattığı Win-A-Thon etkinlikleri 1 Aralık – 31 Ocak tarihleri ortasında gerçekleştirilecek. Konsollarının arayüzünde bulunan “Etkinlikler” kısmına giren konsol sahipleri, kendilerine uygun turnuvaların bir listesini görecekler. Turnuvalara dahil olup kazanan oyuncular, sahip oldukları konsola nazaran farklı farklı ödüllerin sahibi olacaklar. 

PlayStation 4 sahipleri, PlayStation 5 kazanabilecek!

PlayStation’ın resmi internet sitesinde paylaşılan blog gönderisine nazaran PlayStation 4 sahibi olup turnuva kazanan oyuncular, PlayStation 5 kazanacaklar. Lakin mükafatlar bundan ibaret değil. PlayStation 4 sahipleri, 500 dolar ila 25 dolar ortasında değişen para mükafatı de kazanabilecekler. PlayStation 5 sahibi olup turnuvalara dahil olan oyuncular, DualSense kumanda, Pulse 3D kulaklık ve 50 dolar ila 20 dolar ortasında değişen para mükafatı kazanmış olacaklar.

Peki hangi oyunlar turnuva kapsamında?

Sony tarafından yapılan açıklamalarda, PlayStation 5 sahiplerinin FIFA 23, NBA 2K23 yahut Guilty Gear -Strive- oyunları için başlatılan turnuvalara katılabileceklerini görüyoruz. PlayStation 4 sahipleri ise Tekken 7, FIFA 22, Street Fighter V, FIFA 23, Dragon Ball FighterZ, NBA 2K22, Mortal Kombat 11, NBA 2K23, Soul Calibur VI veya Under Night In-Birth Exe:Late için turnuvaya katılabilecekler. Turnuvalar için konsol sahiplerine sunulan tek kural ise aktif PS Plus aboneliği

Turnuva ile ilgili tüm ayrıntılara buradan ulaşılabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu