Haber

Öğrenciler YSK Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezini gezdi

Gümüşhane Üniversitesi Alucra Turan Bulutçu Meslek Yüksekokulu Laboratuvar ve Veteriner Sağlığı Anabilim Dalı öğrencileri ve öğretim görevlisi Sivas Cumhuriyet Üniversitesi (SCU) Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret etti.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Görmek. Mehmet Akif Sarı ve öğrenciler, Cumhuriyet Üniversitesi Veteriner Fakültesi, Hayvan Hastanesi ve Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni ziyaret ederek bilgi aldı.

Sarı, yaptığı açıklamada, “Uygulamalı derslerde sokak hayvanlarına yönelik yapılan müdahaleler sonrası öğrencilerin rehabilitasyon merkezi olarak kullanabilecekleri bir alana ihtiyaç duyuldu. 2021 yılında HSK Kangal Köpeği Uygulama ve Araştırma Merkezi’ni de ziyaret ederek yapısal özelliklerini inceledik. ve köpek barınaklarının mevcut durumu ile oluşturacağımız alanın bir örneğini aldık ve merkezimizi oluşturduk.” terimleri kullandı.

Kangal Köpeği Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Doç. Dr. Nazlı Ercan ise ziyaretlerinden dolayı Sarı’ya ve öğrencilere teşekkür ederek, üniversitelerinin çalışmalarının örnek olmasından dolayı memnun olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu