Haber

Nüfus krizine çözüm önerisi: ‘Doğum yapanlara evcil hayvan verelim’

Tayvan’da 13 Ocak 2024’te yapılacak başkanlık seçiminde aday olmak istediğini açıklayan Foxconn kurucusu Terry Gou, ülkedeki ‘nüfus krizinin’ çözümüne yönelik öneri sundu. Gou, Tayvan’da düşük doğum oranlarını artırmak için bebekli çiftlere kedi veya köpek hediye edilebileceğini söyledi. Gou, “Bir çocuk doğurursan başka bir evcil hayvan yetiştirmene izin veririm” dedi.

The Guardian’ın haberine göre, geçen hafta Tayvan başkanlığına aday olacağını açıklayan Gou, 1 Eylül Cuma günü Taipei şehir tapınağında yaptığı konuşmada, Tayvan’da düşen doğum oranlarını bağışlayarak artırabileceğini söyledi. yeni ebeveynler bir kedi veya köpek. Gou, iki çocuğu olanlara iki evcil hayvan verilebileceğini kaydetti.

‘BİRLİKTE İKİ SORUNU ÇÖZEBİLİRİZ’

Tayvan’da evcil hayvan sahibi olmak için rastgele bir izin almanıza gerek yoktur. Terry Gou da geçtiğimiz günlerde bir hayvan barınağını ziyaret ettiğini ve önerisinin hayata geçirilmesi halinde ülkedeki bu iki sorunun birlikte çözülebileceğini savundu. Gou, “Gelecekte doğum oranı olmayacaksa tüylü dostlarımıza kim bakacak? Ben bu iki konuyu yan yana koydum. Benden her konuda bütünsel bir politika önermemi beklemeyin.” diye konuştu. ve sevgiyi çoğaltmak… Amacım bu.”

Aday olmadan önce 2 Eylül Cumartesi günü Foxconn yönetim kurulundan istifa eden Gou’nun teklifi, bazı hükümet yetkilileri ve hayvan hakları örgütleri tarafından eleştirildi.

KASIM AYINA KADAR 290 BİN İMZA TOPLANMASI GEREKİYOR

Dünyanın en düşük doğum oranlarından birine sahip olan Tayvan’da çocuk sahibi olmamayı seçen kişiler, hayat pahalılığını, çocuk bakımına erişimdeki zorlukları ve klasik cinsiyet beklentilerini çağrıştırıyor. Ülkede evcil hayvan sahipliği artıyor. Gou, insanların bu iki konuda da motive edilebileceğine inanıyor.

Gou’nun 2024 seçimlerinde aday olabilmesi için Kasım ayına kadar 290.000 imza toplaması gerekiyor. Gou, aday olabilirse KMT partisi adayı Hou You-ih ve Tayvan Halk Partisi adayı Ko Wen-je’den sonra muhalefet eyaletinin üçüncü lideri adayı olacak. İktidardaki Demokratik İlerleme partisinin lideri ve mevcut devlet başkan yardımcısı Lai Ching-te anketlerde önde gidiyor. (DIŞ HABER)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu