Ekonomi

Nevşehir Belediyesi’nden kombi ve doğalgaz tesisatı desteği

Mehmet UZEL / NEVŞEHİR (İGFA) – Mehmet Savran’ın öncülüğünde hayatın her alanında örnek sosyal belediyecilik uygulamalarını başarıyla hayata geçiren Dr. Nevşehir Belediyesi, şehrin hava kalitesini iyileştirmek ve ailelere destek olmak amacıyla Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı ile yeni bir projeyi hayata geçiriyor. ihtiyaç. Bakanlığın verdiği hibe ile finanse edilen proje kapsamında, evlerini ısıtmak için doğalgaz tesisatı olmadığı için kömür kullanan 150 vatandaşın evlerindeki tüm tesisat altyapısı, kombi, radyatör ve diğer ekipmanlar karşılanacak. Nevşehir Belediyesi tarafından

Evini doğalgazla ısıtmak isteyen ve evinde doğalgaz tesisatı bulunmayan vatandaşların, kiraladıkları veya sahibi oldukları evlerin tapuları ve elektrik veya su faturaları ile birlikte Nevşehir Belediyesi Turkuaz Masa’ya bizzat başvurmaları gerekiyor. Söz konusu destekten faydalanmak için

29 Şubat 2024 tarihinde Ön Başvurular tamamlandıktan sonra destekten yararlanacak aileler, ailelerin gelir durumları dikkate alınarak yapılacak değerlendirme sonucunda belirlenecek.

Nevşehir Belediye Başkanı Dr., evsel ısınmada kömür kullanımının azaltılarak hava kalitesinin artırılmasını hedefleyen proje için ihale sürecinin devam ettiğini belirtti. Mehmet Savran, başvuru ve değerlendirme sürecinin ardından 150 ailenin konutlarındaki doğalgaz dönüşüm işlemlerinin Ekim 2024’e kadar tamamlanacağını duyurdu.

Savran, Nevşehir Belediyesi olarak 2053 Net Sıfır kapsamında bakanlığımıza sunduğumuz projemizle ilimizdeki 150 ailenin konutlarının doğalgaz tesisatı, proje çizimi, kombi ve radyatör masraflarını karşılayacağız. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu Emisyon Yeşil Kalkınma Hedefleri. Böylece hem dar gelirli ailelere destek vermiş olacağız, hem de hava kalitesinin iyileştirilmesi yönünde büyük bir adım atmış olacağız. Projemize destek veren Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’a, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanımız Sayın Mehmet Özhaseki’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu