Haber

KAÇUV’dan 6 Şubat depreminin yıl dönümünde açıklama: Desteğimizle yanlarında olmaya devam ediyoruz.

Kanserli Çocuklara Umut Vakfı (KAÇUV) olarak çocukların kanserle mücadelesinde değerli bir ihtiyaç olan tedavinin sürdürülebilirliğini sağlamak ve uygun tedavi ortamı oluşturmak için çalışıyoruz. Bu kapsamda bir yıl önce 6 Şubat depreminin ilk gününden itibaren bölgede tedavi gören çocuklara ve ailelerine yardım etmek için harekete geçtik, deprem bölgesinde çocuklarımızı ve ailelerini yalnız bırakmadık.

Bu kapsamda depremden etkilenen 417 çocuk ve ailesine yönelik ilk günden itibaren aktif ve hızlı bir yardım kampanyası başlattık. Çocukların temel ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla başlattığımız “Dijital Alışveriş Kodu Projesi” ile depremzedelerin beslenme ve hijyen ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik 7 bin 999 dijital kodu ulaştırdık. Çocukların eğitim ve sağlığa erişimini kolaylaştırmak amacıyla 34 farklı aileye toplamda 102 kez maddi destek sağladık ve 27 farklı KAÇUV bursiyerine ek burs desteği sağladık. İstanbul’daki Aile Evlerimizde depremden etkilenen 6 farklı aileden toplam 21 depremzedemize konaklama olanağı sağladık. Hastanelerde aktif tedavi ve gözetim süreçleri devam eden çocukların sağlık hakkına erişimlerinin kesintiye uğramaması amacıyla farklı hastanelere sevk süreçlerine destek verdik. İstanbul Eczacılar Odası işbirliğiyle deprem bölgesinde yaşayan üç çocuğa acil ihtiyaç duyulan ilaçları temin ederek ailelerine ulaştırdık. Depremin olumsuz etkilerini hafifletmek ve çocuklara motivasyon sağlamak amacıyla depremden etkilenen 229 çocuğa KAÇUV aktivite setleri dağıttık ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nda yanlarında olduk. Deprem bölgesine 1000 adet KAÇUV fotoğraf kitabı ve boya seti gönderirken, lojistik destek de sağlayarak dayanışma ağına katıldık. Deprem bölgesindeki hastane ve ailelere hijyen ürünlerinden oluşan 1000 Umut Kutusu teslim ettik. Deprem bölgesindeki 311 danışanımıza öncelik vererek psikolog desteği hizmeti verdik. Deprem bölgesindeki 6 adet pediatrik hematoloji onkoloji servisini ve hastanelerin sağlık ekiplerini ziyaret ederek deprem sonrası süreçlerle ilgili görüşmelerde bulunduk.

15 Şubat Çocukluk Kanseri Günü’ne dikkat çekmek amacıyla hayata geçirdiğimiz “Sarıyı Fark Edin” projemiz kapsamında başlattığımız çalışmayla kanserle mücadele eden çocukların ihtiyaçlarına dikkat çekiyor, depremzedelerin yanında oluyoruz. 2024 yılında da Umut Kart projemizle ailelerin temel ihtiyaçlarının karşılanmasına destek olmaya devam edeceğiz. Önümüzdeki dönemde deprem bölgesindeki bir hastaneye oyun odası yapma planlarımız var ve bu kapsamda çalışmalarımızı tüm hızıyla sürdürüyoruz.

KAÇUV olarak deprem bölgesindeki çocuklara ve ailelerine yönelik destek çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Depremde hayatını kaybedenlerin ailelerine başsağlığı diliyoruz. Türkiye’nin bu zorlu süreçte birlik ve beraberlik içerisinde hareket etmesinin, dayanışma göstermesinin tüm sorunların üstesinden gelmemize yardımcı olacağını biliyoruz.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu