Teknoloji

Her sınıfta bulunacak… İnteraktif tahta sayısında rekor artış!

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından okulların teknolojik imkânlarının iyileştirilmesine yönelik yürütülen çalışmalar artarak devam etmektedir.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, eğitim ve öğretim süreçlerinin teknolojik altyapı ile desteklenmesinin eğitimde fırsat eşitliği hedefine ulaşılmasında değerli bir unsur olduğunu belirtti. “Teknoloji destekli öğrenme için etkileşimli tahta, farklı öğrenme stillerine sahip öğrencilerin gelişimini desteklerken öğrenmeyi daha kalıcı hale getiriyor. Aynı zamanda öğretmenin ders anlatım ve uygulama seçeneklerini de artırıyor.”söz konusu.

İNTERAKTİF TAHTA SÜRESİ TÜM SINIFLARDA TAMAMLANACAK

Özer şunları söyledi: 2023 Nisan ayı prestijiyle örgün eğitim veren tüm devlet okullarımızda dersliklerde tamamlanan etkileşimli tahta sayısı 560.000’e ulaştı. Teslim süreci devam eden 15 bin interaktif tahtanın montajı haziran ayında tamamlanacak ve sayı 575 bine çıkacak. Ayrıca tedarik süreci devam eden 45 bin interaktif tahtanın kurulumunun 2023 yılı sonuna kadar tamamlanması planlanıyor.

45 bin interaktif tahtanın yüzeyi tamamlandığında tahta sayısı 620 bine ulaşacak ve böylece proje kapsamında aktif olarak kullanılan tüm sınıflarda interaktif tahtalar tamamlanmış olacak.

Özer, 2023 yılının prestiji ile ülke genelinde örgün eğitim veren devlet okullarındaki tüm dersliklerde etkileşimli tahta konseyinin planlandığı gibi tamamlanmasının ardından yeni açılan okulların ihtiyaçlarını karşılamak üzere etkileşimli tahta alımına devam edilecektir.kaydedildi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu