Haber

Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek’ten transfer açıklaması

Galatasaray Kulüp Lideri Dursun Özbek, kulübün mali yapısı çerçevesinde orta transfer döneminde futbol takımının eksikliklerini gidereceklerini söyledi.

Nef Stadı’nda Süperpar Otomotiv Sanayi ve Ticaret AŞ ile yapılan sponsorluk anlaşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Özbek, ara transfer döneminde dikkatli davranacaklarını belirterek, “Bazı eksikliklerimiz var. Teknik heyet ve hocamızın vereceği rapor ile yönetim kurulunun belirlediği finansmanı eşleştirerek, “İhtiyaç duyulan noktalara transfer edeceğiz. Teknik kadromuz da çalışıyor. Ayrıntı vermek istemiyorum ama iki konuda çok ciddi çalışıyoruz. Sadece performans açısından değil. Kulübün dikkat etmemiz gereken bir mali yapısı var. Bu iki yapıyı üst üste bindirerek eksikliklerimizi gidereceğiz.” dedi.

Dursun Özbek, transferin çift yönlü bir süreç olduğunu vurgulayarak, “Gelenler var, gidenler var. Eksiği olan gider, ihtiyacı olan gelir. Galatasaray taraftarı buna üzülmesin. Biz eksikliğimizin farkındayız. Biz fazlalarımızın farkındayız Hepsinin farkındayız Sevgili Erden Timur bir dakikalığına da olsa “Transfer sezonu bir kaç gün sonra açılacak. Orada da eylemlerimiz ve yapacaklarımız açıkça görülecektir. Bugün bir isim veya mevki belirtmek yanlış olur.” ifadelerini kullandı.

“Gomis’in performansından son derece memnunum”

Dursun Özbek, Fransız futbolcu Bafetimbi Gomis’ten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Gomis ile ilgili soru üzerine Özbek, “Gomis’in performansını yorumlamaya gerek var mı? Son maçtaki performansını çok değerli buluyorum. Galatasaray’a büyük katkı sağladı. Gomis, Galatasaray’a yakışan, her şeyini veren bir sporcu. Galatasaray Ustalığı” Alçakgönüllü davranışlarıyla dikkat çeken bir sporcu. Bu kişiliğinin yanı sıra sportif anlamda da Galatasaray’a büyük desteği olmuştur. Gomis’in performansından çok memnunum. Umarım bu sezon Galatasaray’a iyi hizmet eder. Dönem sonu prestijiyle değerlendirmemizi yapacağız.” dedi.

“Cemal kardeşim hala görevinin başında”

Dursun Özbek, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cemal Özgörkey’in bazı görevlerden ihraç edildiğine ilişkin iddiaların gerçeği yansıtmadığını belirterek, şunları söyledi:

“Ağabeyim Cemal ve ben bu seçime birlikte girdik ve başardık. ‘Galatasaray Kulübü bünyesinde daha geniş bir sponsorluk komitesi kuralım.’ Dedik ki.Bu sponsorluk komitesi işini yapsın diye yeni bir organizasyon kurduk.Herkesi davet ettim.Bu komitenin yürütme görevini değerli kardeşim Niyazi Yelkencioğlu’na verdim.Yeni organizasyonda durum böyle olmasına rağmen ‘Cemal’i aldı’ dedik. Bey’i görevden alıp görevi ona verdi.’Böyle bir şey yok.Açıklamayı çok açık yaptığımı düşünüyorum.Cemal Bey’in görevleri hız kesmeden devam ediyor.İşin aslı bu.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu