Haber

ABD, Mart 2021’den bu yana 366 UFO raporu aldığını söyledi

ABD Ulusal İstihbarat Servisi (ODNI) ve Savunma Bakanlığı’nın Tüm Alanlarda Anomali Analiz Ofisi, yıllık “Tanımlanamayan Uçan Cisim” raporunu yayınladı.

Raporda, kimliği belirlenemeyen nesnelerin çoğunlukla kısıtlı ve askeri açıdan hassas havalimanlarında tespit edildiği ve bu olayların ABD’li hasımların istihbarat toplama faaliyetleri olduğuna dair endişelerin arttığı vurgulandı.

BALON, KUŞ, HAVA OLAYLARI, ÇANTA…

Yeni gelen 366 bildirimin ilk değerlendirmesinde, yarısından fazlasının “olağanüstü özellik” gösterdiği, 26’sının insansız hava aracı veya benzeri sistemler, 163’ünün balon veya benzeri araçlar olduğu raporda belirtildi. Bunlardan 6 tanesi kuş, hava olayları, çanta gibi nesnelerdi. belirtildi.

Raporda, istihbarat ve Pentagon’un şu anda 171 bildirimi tespit edemediğine dikkat çekilerek, “Bu tanımlanamayan nesnelerden bazıları olağandışı uçuş özellikleri veya performansı sergiliyor ve daha fazla analiz gerektiriyor gibi görünüyor.” söylendi.

Raporda, söz konusu 366 tebligatın 247’sinin yeni olduğu, geri kalan 119 tebligatın ise 5 Mart 2021 tarihinden önce gelen ancak o tarihte düzenlenen değerlendirme raporunda yer almayan tebligat olduğu belirtildi. Bu nedenle rapor, ABD’nin toplam 510 tanımlanamayan uçan cisim raporuna sahip olduğunu belirtiyor.

haberdosemealti.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu