Haber

Tükürük krizinde Fenerbahçe’den Trabzonspor’a yanıt gecikmedi: Kınıyoruz

Fenerbahçe’nin Trabzonspor’u iç sahada 3-1 mağlup ettiği maçta Samet Akaydın’ın bordo-mavili futbolcuya karşı tartışması gündem oldu. Trabzonspor bahisle ilgili sert açıklamalarda bulunurken, Fenerbahçe de aynısını ertelemedi.

“‘GÖREN HER GÖZ’ TARAFINDAN AÇIKÇA ANLAŞILMIŞTIR”

Fenerbahçe’den yapılan açıklamada, “Takımımızın Trabzonspor ile oynadığı maçın ardından sosyal medya gündemine düşen futbolcumuz Samet Akaydın ve Trabzonsporlu Trezeguet’in görüntüsü üzerine bu açıklamayı yapıyoruz. Olayın ille de yansıtıldığı gibi olmadığını söyleyen oyuncu, kamera açısı aracılığıyla kamuoyunu kandırma ve yönlendirmeler yaptı.

“AYRIMCILIK YAKLAŞIMLARINI BIRAKIYORUZ”

Futbolcumuz Samet Akaydın’ın bu sabah resmi sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamayı kamuoyunun dikkatine sunarız; Sporun dostluk, sevgi ve saygı anlayışından uzak, haksız yere bir futbolcuyu hedef alan Trabzonspor Kulübü’nün manipülatif bir imaj üzerinden oluşturduğu asılsız gündem konusundaki bu ayrımcı ve ön yargılı yaklaşımını kınıyoruz!” ifadeleri kullanıldı.

SAMET AKAYDIN’DAN AÇIKLAMA

Konuyla ilgili olarak Samet Akaydın, “Sosyal medyada sporcu alışkanlığının bir modülü olan hareketimin bakış açısı üzerinden manipüle edilmesini ve ortaya atılan ahlak dışı tezleri kınıyorum. Rekabeti kirletmeye çalışanları Allah’a havale ediyorum.” Bu tür iftiralarla, sosyal medyanın ucuz yaklaşımıyla futbola ve insanlığa. söz konusu.

Olay anı:

golpazarihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu