Haber

‘Suriyeliler İşgali Kutluyor’: Kutlamada Parti Bayraklarına Saldıran Gruba Ümit Özdağ’dan Sert Tepki

Recep Tayyip Erdoğan’ın yeniden Cumhurbaşkanı seçildiği ikinci tur seçimlerin ardından, seçim sonucunu kutlamak için sokağa çıkan vatandaşlar ve Türkiye’de mülteci olarak yaşayan yabancılar, seçim sonucunu kutladı. Zafer Partili Esenler İlçe Başkanı, kutlamalar sırasında bir AK Parti ve Suriyeli grubun Zafer Partisi’nin bayraklarına saldırdığını iddia etti. Ümit Özdağ da bu görüntülere sert bir paylaşımla tepki gösterdi.

28 Mayıs’ta yapılan genel seçimlerin ikinci turunda milyonlarca vatandaş sandık başına giderek yeni Cumhurbaşkanı’nı seçti. Kesin olmayan sonuçlara göre yarışın galibi Cumhur İttifakı’nın adayı Recep Tayyip Erdoğan oldu.

AK Parti seçmeni de seçim sonuçlarını kutlamak için sokaklara döküldü. Havai fişekler, silahlar, borular ve müzikle kutladı.

Kutlamalar sırasında Zafer Partisi Esenler İlçe Başkanı Ayşegül Erdoğan, AK Parti ve Suriye’den bir grubun Zafer Partisi’nin bayraklarını yırttığını iddia etti.

Ayşegül Erdoğan’ın yayınladığı görsel şöyle:

Ümit Özdağ, bu görüntüler karşısında sessiz kalmadı ve Twitter’dan yaptığı paylaşımla isyan etti.

Özdağ, “Suriyeliler işgali kutluyor. İşgale direnen Zafer Partisi’nden nefret ediyorlar. Siz AK Partililer neyi kutluyorsunuz?” söz konusu.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu