Haber

Sağlıkkent Konutları’nda daireler teslim ediliyor

Büyükşehir Belediyesi’nin pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanları için hayata geçirdiği Sağlıkkent Konutları için yarın anahtar teslim program yapılacak.

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Sağlıkkent Konutları projesini Kent Konut aracılığıyla tamamladı. Pandemi döneminde büyük bir özveriyle çalışan sağlık çalışanları için hayata geçirilen projenin teslim töreni yarın (1 Şubat Perşembe) saat 14.00’te gerçekleştirilecek. 502 daireden oluşan Sağlıkkent Konutları’nın teslim programına Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Kocaeli İl Sağlık Müdürü Yüksel Pehlevan ve sağlık çalışanları katılacak. Büyükşehir iştiraklerinden Kent Konut tarafından tamamlanan proje, pandemi döneminde Başkan Tahir Büyükakın’ın talimatıyla gündeme getirildi.

LİDER BÜYÜKAKIN MÜJDEYİ VERDİ

Pandemi sürecinin ardından Büyükşehir Belediyesi tarafından 14 Mart Tıp Bayramı’nda İzmit Sepetçi’de Sağlık Çalışanları Hatıra Ormanı kuruldu. Orman alanında düzenlenen programda konuşan Önder Büyükakın, Kocaeli’de sağlık çalışanlarına konut müjdesini verdi. Sağlık çalışanları tarafından sevinçle karşılanan bu haberin ardından Kent Konut harekete geçti.

PROJEDE HER ŞEY VAR

Toplam 36.093 m2 alan üzerine inşa edilen, her ihtiyaca uygun farklı konut tiplerinin yer aldığı projede ticari alanlar, açık otoparklar ve çocuk oyun alanları yer alıyor. Ayrıca geniş bir yeşil alan sağlanarak ekolojik sistemi sağlayacak yağmur suları toplanıp yeniden kullanılacak ve bu geri dönüşüm sayesinde site sakinleri aidattan tasarruf edecek. 502 dairenin yer aldığı Sağlıkkent Konutları’nda 52 adet 1+1, 350 adet 2+1 ve 100 adet 3+1 daire bulunuyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu