Haber

Ömer Çelik: Seçim sonuçlarını sindirmekte hala zorlanıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki AK Parti Merkez Yürütme Kurulu (MYK), parti genel merkezinde toplandı. 1,5 saat süren görüşmenin ardından AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik basın toplantısı düzenledi.

‘Sabıkamız yok, CHP’nin sabıka kaydı kötü’

Seçimden önce kaybederlerse sonucu kabul edip etmeyeceklerine dair soru işaretleri olduğunu dile getiren Çelik, şunları kaydetti:

“Seçimin ilk turu sürerken, muhalefet adı altında propaganda merkezi işlevi gören bazı odaklar, ‘Seçim sonuçları istediğiniz gibi olmazsa bunu kabul eder misiniz? ‘ Birkaç televizyon programında bu konu gündeme gelince dedim ki, “Seçim sonuçlarını kabul etme konusunda kötü bir sabıka kaydımız yok. Ancak CHP’nin seçim sonuçlarını reddetme, sonuçları ortadan kaldırma, darbelere ve muhtıralara zemin hazırlama konusunda kötü bir sicili var. Sorulması gereken taraf onlardır.”

Geldiğimiz noktada yaşananlar, seçim sonuçlarını hazmetmekte güçlük çeken ve Türkiye’ye yaşatmayı umdukları kabusu artık kendi siyasi denklemleri içinde yaşayan bir tablo ortaya çıktı. Gelinen noktada eminim ki tüm vatandaşlarımız, seçim anında bize veya rakibimize destek versinler, iyi ki bu takım seçimi kazanmamış, iyi ki Kılıçdaroğlu kaybetmiş.”

’60-70 BİN KONUTU YIL SONUNDA TESLİM EDECEĞİZ’

6 Şubat’ta meydana gelen Maraş merkez sarsıntılarından etkilenen bölgede çalışmaların devam ettiğini belirten Çelik, “Şüphesiz deprem her zaman gündemimizde. deprem bölgesini normal yaşam koşullarına kavuşturmak ve yaralarını sarmak için aynı hızla devam ediyor.irade çerçevesinde faaliyetlerini sürdürüyor,o bölgeyi takip etmeye devam ediyor.Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı 2 milyon 333 bin 672 binada inceleme yaptı TOKİ ve Emlak Konut çalışmalarını sürdürüyor. 131 bin 51 konut ihale edildi, inşallah 60- 70 bin konutun teslimi gerçekleşecek” dedi.

“TERÖR ÖRGÜTLERİNİN ARKASINDAKİLERİN FARKINDAYIZ”

Çelik, “Sürekli takip ettiğimiz bir konu da terörle mücadeledir” dedi. “Ülkemize daha fazla acı ve gözyaşı getirmeye çalışan, bölgemizde yeni devletçikler yaratarak bölgesel istikrarı bozmaya çalışan bu siyasi projelerin de farkındayız. Çalışmalarımızı bunlarla sürdürüyoruz.”

‘KARA PROPAGANDA TÜRKİYE’Yİ GÖÇMEN MAHKEMELERİ GİBİ GÖRMEYE ÇALIŞIYOR’

Çelik, son 2 ayda 16 bin 18 göçmenin sınır dışı edildiğini belirterek, “Kamuoyunun gündeminde olan sistematik olmayan göç çabası konusu her zaman gündemimizde. kara propaganda kabul etmediğimiz bir durumdur. son 2 ayda 2 bin 37 operasyon yapıldı. 35 bin 797 düzensiz göçmen yakalandı, 16 bin 18 göçmen sınır dışı edildi. 19 bin 502 düzensiz göçmenin sınır dışı edilme işlemleri devam ediyor. devam ediyor” dedi. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu