Haber

Murat Kurum’la Ekrem İmamoğlu arasındaki büyük fark! Seçim döneminde ortaya çıktı

   Haber7-ÖZEL

Türkiye bu hafta sonu yerel yöneticilerini belirleyeceği 31 Mart seçimleri için sandık başına geçecek. 2024-2029 yılları arasında belediyeleri idare edecek yöneticilerin belirleneceği seçimlerde hiç şüphesiz ki en önemli nokta İstanbul olarak öne çıkıyor. 

İstanbul’da ise Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum ve CHP adayı Ekrem İmamoğlu yarışı sırtlamış görünüyor. Yerel seçime 2 gün kala İBB’nin iki adayının geçirdiği seçim sürecinde dikkat çeken bir durum tespit edildi. Seçim sürecinde Kurum’un vaat ve projeleriyle ön plana çıktığı, 5 yılda İstanbul’a gözle görülür bir hizmet sunamayan İmamoğlu’nun ise daha çok polemiklerle vatandaşın karşısına çıktığı belirlendi. 

İMAMOĞLU STRATEJİSİ: POLEMİK ÇIKARMA

İstanbul’un 2019‘dan bu yana belediye başkanlığını yapan Ekrem İmamoğlu, 2024 yerel seçim hazırlık sürecini de verimli geçiremedi. 5 yıl boyunca İstanbul’da yarı zamanlı belediye başkanlığı yapan, tatillerden kalan zamanlarda kentte vakit geçiren İmamoğlu, vaat ettiği 100 bin konut dönüştürme, İstanbul’u metro sistemiyle donatma, trafik sorununun çözümü, TEM’e megabüs ve HIZRAY gibi birçok projeyi hayata geçiremedi. 

Durum böyle olunca İmamoğlu vatandaşların karşısına vaat, proje ve hizmetle çıkamadı. İmamoğlu’nun düzenlediği mitingler ve katıldığı televizyon programları takip edildiğinde proje ve gelecek dönem vaatlerinin öne çıkmadığı görüldü. İmamoğlu seçim hazırlık sürecini daha çok polemik çıkararak, partisindeki skandal ve söylentilerle ilgili açıklamalar yaparak geçirdi.  

KURUM HEP PROJELERİNİ ANLATTI

Cumhur İttifakı adayı Murat Kurum’un seçim sürecindeki çalışmaları takip edildiğinde ise Kurum’un iddialı bir seçim kampanyası yürüttüğü görülüyor. Kurum’un mitinglerinde ve katıldığı televizyon programlarında geçmiş yıllarda yaptığı çalışmaları örnek göstererek gelecek 5 ve hatta 10 yılda İstanbul’a neler yapabileceğini anlattığı, gereksiz polemiğe girerek hizmet belediyeciliği çalışmalarını gölgelemediği görülüyor. 

Kurum’un katıldığı tüm programlarda 5 yılda İstanbul’da binlerce konutun kentsel dönüşümünü tamamlayarak deprem korkusunu İstanbulluların hayatından çıkarmak istediği, trafik sorununa yapılacak metro ve tünellerle nasıl çözüm bulacağı, vatandaşların hayatına nasıl dokunacağını anlattığı belirlendi. 

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu