Haber

Moskova’da patlama: 45 kişi yaralandı

Rusya’nın başkenti Moskova’nın kuzeyindeki Sergiyev Posad kentinde patlama meydana geldi. Rus medyası patlamanın havai fişek deposunda meydana geldiğini ve 45 kişinin yaralandığını duyurdu. Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Gerashchenko, patlamanın ardından yükselen dumanın fotoğrafını paylaşarak, bunun bir silah fabrikası olduğunu iddia etti.

Moskova yakınlarındaki Sergiyev Posad kentindeki bir fabrikada patlama meydana geldi. Rus basını, patlamanın bir havai fişek deposunda meydana geldiğini ve 45 kişinin yaralandığını duyurdu.

“SİLAH FABRİKASI” İDDİASI

Olayın ardından Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Gerashchenko, patlamanın ardından yükselen dumanın fotoğrafını paylaşarak, “Rus medyası patlamanın havai fişek olduğunu söylemekte acele etti. Ancak pirotekniklerin patladığı videolara bakarsak görüyoruz. fabrikadaki patlamanın pirotekniğe benzemediğini, fabrikanın ‘özel bir askeri operasyon’ için askeri ürünler ürettiğini belirterek, “Yani orada gerçekte ne patladı, medya söylemiyor ama havai fişek değildi. Tek bir patlamadan bir mantar bulutu görüyoruz. Piroteknik olsaydı farklı yönlerde patlamalar olurdu” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu