Haber

Mersin merkezli organize suç örgütü operasyonunda yakalanan 30 zanlı adliyede

Mersin merkezli 4 vilayetteki organize hata örgütüne yönelik operasyonda gözaltına alınan 30 kuşkulu adliyeye sevk edildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Cürümlerle Gayret (KOM) Şube Müdürlüğü gruplarınca, resmi evrakta sahtecilik, rüşvet, kaçakçılık, tefecilik ve dolandırıcılık cürümlerine karıştığı tez edilen 37 şüpheliye yönelik dün düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 30 zanlının emniyetteki sorgusu tamamlandı.

İşlemleri tamamlanan zanlılar, adliyeye gönderildi.

Polisin, firari 7 zanlıyı yakalamaya yönelik çalışması sürüyor.

Operasyon

Mersin Emniyet Müdürlüğü KOM Şube Müdürlüğü takımlarınca başlatılan çalışma kapsamında, 12 şüphelinin taşıma ruhsatlı silah alabilmek için koşulları yerine getirmek ismine geçersiz arı yetiştiriciliği dokümanı düzenlediği, 20 şüpheliye 8 farklı paravan şirket üzerinden bu dokümanların verildiği, 2 bin kilogram bal satışı yapıldığı süsü verilen dokümanların de ilgili kurumlara onaylatıldığı tespit edilmişti.

Ayrıca yüksek faizle borç vererek tefecilik yaptığı öne sürülen 5 şüphelinin de 9 kişiyi mağdur ettiği belirlenmişti.

Kimliği ve adresi tespit edilen 37 zanlının yakalanması için dün Mersin, Adana, İzmir ve Siirt’te eş vakitli düzenlenen operasyonda 30 kuşkulu yakalanmış, adreslerdeki aramalarda uydurma evrakla taşıma ruhsatı alınmış 10 tabanca ele geçirilmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu