Haber

Manisa’ya 3 madalya

MANİSA (İGFA) – Geçtiğimiz günlerde Erzurum’da düzenlenen Okul Sporları Küçükler Kız-Erkekler Türkiye Şampiyonası’nda Fatmanur Duman 66 kiloda Türkiye ikincisi olurken, Samet Şahin 57 kiloda ve Hüseyin Haşemi +81 kiloda bir gümüş, iki de Türkiye üçüncüsü oldu. bronz. 3 madalya kazandılar.

Boks Antrenörü Yahya Aslan, “Öncelikle amacımız tüm çocuklarımızın telefon, tablet gibi cihazlardan uzak durmasını sağlamak ve onları spora yönlendirmek. Bunu yaptığımızda başarı makul ve disiplinli çalışmalarla gelir. Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilk katıldığımız turnuvada üç sporcumuzla madalyalar kazandık. Bundan sonraki hedeflerimiz farklı yaş gruplarında Türkiye Şampiyonası’nda madalya kazanmak. Çocuklarımızın şampiyon olarak Avrupa’da ülkemizi temsil etmesini istiyoruz. Başarı, çocukların tam bir disiplin, azim ve istekle spora başvurdukları süreklilik olduğunda gelir.

Turnuva ikincisi olan Merkezefendi Sıhhat Meslek Lisesi öğrencisi Fatmanur Duman, “15 yaşındayım. Boksa bir yıl önce başladım. Liseler Turnuvasında 66 kiloda 2. oldum. Hedefim bundan sonraki dönemlerde Türkiye Şampiyonası’nda şampiyon olmak ve Avrupa sıralamasında yer almak. İnşallah Avrupa’da da şampiyonluk gelir” diye konuştu.
Mehmet Akif Ersoy Lisesi öğrencisi Hüseyin Haşemi, “14 yaşındayım. Yaklaşık 2 yıldır boks yapıyorum. Hedefi seneye şampiyon olmak. Bu yıl Erzurum’da düzenlenen turnuvada 3. oldum. İleride Türkiye ve Avrupa’da dereceler almak istiyorum. Babamın desteğiyle başladım. Çok kilo almıştım. Sosyal hayatım biraz geriledi. Bu yüzden spor yapmaya başladım. İyi başladım” dedi.

MOSTEM Öğrencisi Samet Şahin ise ilk yarışta üçüncü olmaktan büyük mutluluk duyduğunu belirterek, amacının bundan sonraki yarışlarda Manisa’yı en iyi şekilde temsil etmek olduğunu kaydetti.

saruhanliajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu