Ekonomi

JOE fiyatını üç katına çıkarıyor: Yükselişin sebepleri neler?

Çığ DeFi tabanlı DeFi platformlarından biri olan Trader Joe’s’un yerel tokeni JOE, son dönemde dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Altcoin projesi 15 günde fiyatını üçe katlarken, piyasa genelinde yatay bir trend devam etti.

JOE bu dönemde 0,20 dolardan 0,65 dolara yükseldi. Bu yükselişteki ana etken, merkezi olmayan kripto para borsasında (DEX) yaşanan değerli gelişmeler oldu.

Platform kısa süre önce platformun v2 adlı yeni bir sürümünü piyasaya sürdü. Bu versiyon ile borsa tek takas v3’ün sunduğu birçok avantajı sağlamaya başladı. Platform, V2 ile birlikte Liquidity Book (LB) adlı bir modeli de tanıttı.

Ayrıca 1 Şubat prestijine sahip borsa, tahkimağında süreçler sunmaya başladı.

Messari raporuna göre tüm bu gelişmeler, Trader Joe’yu son 180 günde en çok büyüyen DEX haline getirdi. Airdrop sonrası ARB süreçlerinin başlamasıyla birlikte platformun hacmi önemli ölçüde arttı. Verilere göre işlemlerin başladığı ilk haftada ARB hacminin %15’i bu borsada gerçekleşti.

Ne de olsa Trader Joe’s, işlem hacmi en yüksek 5 merkezi olmayan borsadan biri oldu. Anın prestijiyle haftalık 550 milyon hacme ulaşan Trader Joe’s sushiswap, 1 inç, GMX, dengeleyicive KyberSwap.

Son haftalardaki tüm bu gelişmeler, özellikle Trader Joe için, JOE fiyatın hızla artmasına neden oldu. Artan kullanıcı ilgisi ile JOE yatırımcı tabanı genişledi ve altcoin fiyatını kısa sürede üçe katladı.

JOE, yazı yazılırken 0,57 dolardan işlem görüyor.

Bu makale ilk olarak BeInCrypto’da yayınlanmıştır.

sarkikaraagac-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu