Haber

Filistin, kışkırtıcı “bayrak yürüyüşüne” verilen tepkileri “çekingen ve yetersiz” bulduğunu söyledi

Filistin Yönetimi, fanatik Yahudi yerleşimcilerin 18-19 Mayıs’ta Doğu Kudüs’ü işgalini kutlamak için düzenlediği kışkırtıcı “bayrak yürüyüşüne” uluslararası tepkiyi “çekingen ve yetersiz” bulduğunu bildirdi.

Filistin Dışişleri Bakanlığı’ndan yapılan yazılı açıklamada, “Bayrak geçit töreni sırasında atılan sloganlar, protestolar ve ırkçı saldırılara uluslararası tepkiler ürkek ve yetersizdi.” terimler yer aldı.

Uluslararası toplumun Yahudi yerleşimcilerin provokatif eylemlerine karşı “çifte standart” uyguladığına işaret edilen açıklamada, yürüyüşte “ırkçı slogan ve saldırıların şiddetle kınandığı” belirtildi.

Açıklamada, “Yıllık bayrak töreni, Kudüs’ü ilhak etme ve Yahudileştirme çabalarının yanı sıra Kudüs’ün kimliğini, tarihi, siyasi ve yasal statüsünü değiştirme girişimlerinin bir kanıtıdır” denildi. söylendi.

Doğu Kudüs’teki fanatik Yahudi yerleşimcilerin kışkırtıcı ‘bayrak yürüyüşü’

Aşırı sağcı fanatik Yahudi yerleşimciler, İsrail’in 1967’de Doğu Kudüs’ü işgalini anmak için İbrani Takvimine göre her yıl kışkırtıcı bir “bayrak töreni” düzenliyorlar.

Bu yıl 18-19 Mayıs tarihlerine denk gelen yürüyüşe Likud Partisi’nden Ulaştırma Bakanı Miri Regev, İsrail bayraklarıyla katıldı.

Mescid-i Aksa’nın bulunduğu Eski Şehir’de cuma namazı sırasında da provokatif “bayrak yürüyüşü”ne devam eden fanatik Yahudi yerleşimciler, Filistinlilerle ilgili çok sayıda araç, dükkan ve mülke de zarar verdi.

kiraz-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu