Haber

Eczacıbaşı Spor Kulübü, Kahramanmaraş’taki depremden etkilenen gençlere voleybol sahası hediye etti.

Eczacıbaşı Spor Kulübü, yıkıcı depremin yıldönümünde depremden etkilenen gençleri güçlendirecek anlamlı bir projeye imza attı.

Eczacıbaşı Spor Kulübü, geçen yıl Kahramanmaraş Pazarcık’ta meydana gelen ve 11 ilde hissedilen deprem felaketinin ardından Kahramanmaraş Aziz Sancar Lisesi’ne voleybol sahası kazandırdı. T.C. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Kahramanmaraş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde yapımı tamamlanan Eczacıbaşı Aziz Sancar Anadolu Lisesi Voleybol Sahası, 31 Ocak’ta düzenlenen törenle açıldı. Kahramanmaraş Aziz Sancar Anadolu Lisesi’nin açılış törenine Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Atalık, Kulüp Müdürü Bilun Yılmaz, İdari İşler Sorumlusu Begüm Çapraz, Altyapı İdari Sorumlusu Birsen Bora ile genç takımların yıldız oyuncuları Kübra Evşen, Cansın Şendir ve Ela Çiftçi katıldı. Voleybol Sahası. törene katıldı. Sporun ve dayanışmanın toplumları bir araya getirme ve olumlu değişimler yaratma gücüne inandığı Kahramanmaraş’taki saha projesinin açılışına katılan Eczacıbaşı voleybolcular büyük ilgi gördü.

Aziz Sancar Anadolu Lisesi Müdürü Alaiddin Köse’nin ev sahipliği yaptığı törene Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, Kahramanmaraş İlçe Milli Eğitim Müdürü Enver Gökşen ve Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğretmen, öğrenci ve sporcuları katıldı.

Eczacıbaşı oyuncularıyla sosyalleşen Aziz Sancar Anadolu Lisesi öğrencileri, açılış maçında yıldız sporcularla birlikte olmanın mutluluğunu ve heyecanını yaşadı. Sahanın girişinde yer alan panoda yer alan “Spor yapmak insanı güçlendirir. Bu spor sahası Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün hediyesi, kendinizi her açıdan güçlü hissedin” mesajı görenleri duygulandırdı.

ALİ ATALIK: GÜÇLÜ KADIN YETİŞTİRMEK İÇİN GÜCÜMÜZLE ÇALIŞIYORUZ

Ziyaretin ardından görüşlerini dile getiren Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Ali Atalık, “Deprem sonrası başlattığımız projeyle sahamızı bu kadar kısa sürede siz değerli Kahramanmaraşlıların hizmetine sunmaktan büyük mutluluk duyuyoruz” dedi. Eczacıbaşı Spor Kulübü olarak kurulduğumuz yıldan bu yana güçlü kadınlar yetiştirmek için elimizden geleni yapıyoruz.” “Bu ziyaretimiz Kahramanmaraş’a ikinci gelişimizdir. Güçlü ve örnek voleybolcular yetiştirmek için elimizden geleni yapacağız. Bu sahanın tüm sporcularımıza ışık olmasını diliyorum” dedi.

Duygularını dile getiren Kahramanmaraş Gençlik ve Spor İl Müdürü Cemil Boz, “Eczacıbaşı Spor Kulübü’ne emek ve özverilerinden dolayı teşekkür ederiz. Spor, nesiller boyu birleştirici gücüyle yaralarımızı iyileştirdi ve iyileştirmeye devam edecek. Kararlıyız. Bu alanla birlikte voleybolda ve diğer tüm branşlarda parlak gençler yetiştirmektir.” “İnancımız sonsuz. Bölgeye ve bölge halkına gösterdiğiniz hassasiyetten dolayı teşekkür ediyoruz” dedi.

ALAIDDİN KÖSE: SPOR; 7’DEN 70’E HERKESİN HAYATININ VAZGEÇİLMEZ BİR PARÇASI

Son olarak söz alan Aziz Sancar Anadolu Lisesi Müdürü Alaiddin Köse, “Konuşmama 2023 Dünya Şampiyonu Eczacıbaşı Spor Kulübü’nü tebrik ederek başlamak istiyorum. Voleybol sahasıyla öğrencilerimizin başta voleybol olmak üzere spor dallarında daha başarılı olacaklarına inanıyorum. Eczacıbaşı Voleybol Kulübü tarafından okulumuza kazandırılan bu voleybol sahasının inşaatını üstlenen Eczacıbaşı Spor Kulübü Yönetici ve Temsilcilerine ve Gençlik Spor İl Müdürü Cemil Bey’e şükranlarımı sunuyorum. BOZ’a katkılarından dolayı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu