Haber

Deniz Dalgıç: Bizim Tek Derdimiz Mudanya

CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, Mudanya’yı geleceğe taşımak için topyekun bir değişim hareketi başlattıklarını vurgulayarak, “Bizim tek derdimiz Mudanya” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç, Mütareke Meydanı’nda düzenlenen “Demokrasi Şöleni” etkinliğinde Mudanyalılarla buluştu. CHP Meclis Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal, Mudanya İlçe Başkanı Kurtuluş Furkan Atalay ve Mudanyalıların yoğun katılımıyla gerçekleşen etkinlik müzik ve dans gösterileriyle adeta bir şölen havasında geçti.

Etkinliğin açılışında konuşan CHP Mudanya İlçe Başkanı Kurtuluş Furkan Atalay, Mudanya’nın Cumhuriyetin temellerinin atıldığı bir yer olarak önemini vurgulayarak, “Mudanya’daki bayrağımızı indirmemek için var gücümüzle çalışıyoruz” diyerek destek çağrısında bulundu.

CHP Meclis Üyesi ve Bursa Milletvekili Orhan Sarıbal ise konuşmasında demokrasi vurgusu yaparak, “Biz, yoksullukla, demokrasi karşıtlarıyla, organize kötülükle mücadele edeceğiz. Bursa Büyükşehir’de Mustafa Bozbey, Mudanya’da Deniz Dalgıç ile başta Mudanya olmak üzere bütün Türkiye’ye demokrasi sözü veriyoruz.” dedi.

“HİZMET İÇİN YOLA ÇIKTIK”

“Mudanya Deniz ile kazanacak” sloganları eşliğinde kürsüye gelen CHP Mudanya Belediye Başkan Adayı Deniz Dalgıç ise “Deniz bir sembol. Barışın başkenti Mudanya kazanacak. Hep birlikte kazanacağız” dedi. Mudanya’yı Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk temel taşının konduğu, barışın başkenti ve demokrasinin beşiği olarak tanımlayan Dalgıç, “Mütareke Meydanı çok önemli bir ruhu taşıyor. Biz de o ruhu içimize alıp buradan önce Bursa’ya sonra da bütün Türkiye’ye yayacağız” dedi.

Mudanya’da katılımcı bir yönetim anlayışı izleyeceklerinin altını çizen Dalgıç, “Bizler sizin temsilcileriniziz. Biz, size hizmet etmek için bu yola çıktık. Değişimden, dönüşümden, Mudanya’yı ileri taşımaktan bahsediyoruz. Ancak bunlar hep birlikte, topyekun olur. Bu yüzden hepinizden hem 31 Mart’ta sandıkta desteğinizi bekliyoruz hem de sonrasında Mudanya ile ilgili yapacağımız işlerde bizimle birlikte çalışmanızı istiyoruz. Bizim tek derdimiz Mudanya.” diye konuştu.

Yakasına Zeynep isimli küçük kız çocuğunun verdiği nazar boncuğunu takan Deniz Dalgıç, “Bu nazar boncuğu da bir sembol. Mudanya’ya nazar değmesin” dedi.

MUDANYALI GRUPLAR SAHNE ALDI

Konuşmalarının ardından Mudanya’da faaliyet gösteren Gökay Işıkbol Trio, Mudanya Ateşi Ritim Grubu, Türk Sanat Müziği Grubu, Halk Dansları Topluluğu sahne aldı. Mütareke Meydanı’nda Deniz Dalgıç’a büyük sevgi gösterildi, oyunlarla eşlik edildi, 31 Mart günü için hep birlikte kazanma sözü verildi.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu