Ekonomi

Datasea, Nasdaq kurallarına uymak için ters hisse bölünmesini onayladı

PEKİN – Datasea Inc., akıllı akustik ve 5G mesajlaşma teknolojisinde uzmanlaşmış bir şirket. (NASDAQ:DTSS) hisselerinin 1’e 15’inin ters bölündüğünü duyurdu. Bu hamle, Nasdaq Sermaye Piyasası’nın minimum teklif fiyatı gerekliliğine uymayı amaçlıyor. Ters pay bölünmesinin 19 Ocak 2024 tarihinde yürürlüğe girmesi planlanmakta olup, bölünmeye dayalı olarak düzeltilmiş bazda süreçlerin 23 Ocak 2024 tarihinde tam hisse senedi sembolü “DTSS” altında başlaması planlanmaktadır.

Ters hisse bölünmesi, Nevada maddeleri uyarınca, hissedarların onayına gerek kalmaksızın Datasea Yönetim Kurulu tarafından onaylandı. Sonuç olarak, ihraç edilmiş ve tedavülde olmayan her 15 hisse, bir hisse halinde birleştirilecek ve yetkili hisseler oransal olarak 375 milyondan 25 milyona indirilecek. Hisse başına nominal değer değişmeyecektir.

Bu sürecin, şirketin borsada kalabilmesi için karşılaması gereken Nasdaq Listeleme Kuralı 5550(a)(2) uyarınca hisse başına 1,00 ABD doları tutarındaki minimum teklif fiyatını karşılaması amaçlanmaktadır. Hissedarlar, kesirli hisselerin yuvarlanmasından kaynaklanan küçük ayarlamalar dışında sahiplik yüzdelerinin ve oy güçlerinin büyük ölçüde etkilenmediğini göreceklerdir.

West Coast Stock Transfer, Inc. ters stok bölünmesinde takas aracısı olarak görev yapacak. Kayıtlı hissedarların yeni hisselerini almak için rastgele bir süreçten geçmesi gerekmese de, aracılık hesaplarında hisse sahibi olanların hisseleri otomatik olarak ayarlanacak.

Datasea Inc.’in merkezi Nevada’da olup ABD ve Çin’de faaliyet göstermektedir. Ultrasonik sterilizasyon ve yapay zeka tabanlı 5G mesajlaşma gibi teknolojilere odaklanıyor. Şirketin akıllı akustik pazarındaki varlığını genişletme kararlılığı, Temmuz 2023’te Delaware’de Datasea Acoustics LLC adlı bir yan kuruluşunun kurulmasıyla vurgulanıyor.

Bu yazıdaki bilgiler Datasea Inc. tarafından yapılan basın açıklamasına dayanmaktadır.

Bu makale yapay zeka desteğiyle oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu