Haber

Cumhuriyet Mahallesi’nde yeni park, yeni yaşam alanı

Cumhuriyet Parkı çocuk şenliği ile açıldı. Cumhuriyet Mahallesi’nde uzun süredir atıl durumda olan alan, park düzenlemesiyle mahallelinin hizmetine açıldı.

Cumhuriyet Parkı’nda düzenlenen çocuk şenliğinde çocuklar doyasıya eğlendi. Parkta çalışmaların tamamlanması sonucunda düzenlenen şenlikte çocuklar doyasıya eğlendi.

Vatandaşlardan gelen talepler sonucunda yenilenen Cumhuriyet Parkı’nda, çevredeki okulların yanı sıra mahallede yaşayan çocuk sayısının fazla olması nedeniyle 2100 metrekarelik alan park olarak kente kazandırıldı. Alanın her iki uzun cephesinde de araç park etme seçenekleri sunularak mahallenin otopark sorununun analizinin yapılması amaçlanmıştır. Çocuklar için kurulan oyun parkının yanı sıra parka pergolalı oturma bankları da yerleştirildi.

ÇOCUKLAR EĞLENCELİ, LİDER MUTLU

Efes Selçuk Belediye Başkanı Filiz Ceritoğlu Şengel, Cumhuriyet Parkı’nın halkın talepleri doğrultusunda düzenlendiğini belirterek; “Cumhuriyet Mahallesi’nde atıl bir alanımız vardı. Hatta Cumhuriyet İlkokulumuz, Ortaokulumuzun bulunduğu yerin hemen önündedir. Buranın değerlemesi tüm mahalle sakinlerinin talep ettiği bir şeydi. Birinci seçildiğimden beri buranın atıllığı mahalleliyi rahatsız ediyor. Aynı zamanda büyük bir çocuk nüfusu olduğu gibi, buranın bir şekilde hem çocuklara hem de yetişkinlere hitap eden bir alan olması gerekiyordu. Bu tür bir yapı, hanelerde yaşayan ebeveynlerle yaptığımız konuşmalar ve çocukların taleplerini daha doğrusu halkın ne istediğini dinlememiz sonucunda ortaya çıktı. Çocuklar hoş, Lider memnun ve her şeyden önce ebeveynler hoş. Efes Selçuk’ta yaşamak da memnuniyet vericiydi.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

ihsangaziajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu