Haber

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “5. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı”na mesaj gönderdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kural tanımadan ısrarla sürdürdükleri Milli Teknoloji Hamlesi sayesinde bugün Türk Yüzyılı’nın konuşulduğunu belirterek, “Türkiye Yüzyılı vizyonumuzu verimlilik ve teknolojide gerçekleştirmekte kararlıyız. geleceğin dünyasında giderek daha önemli hale geliyor.” ifadelerini kullandı.

Ankara Bilim Üniversitesi öncülüğünde ATO Congresium’da düzenlenen “5. Verimlilik ve Teknoloji Fuarı”nın açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gönderdiği mesaj okundu.

Erdoğan mesajında, Türkiye’nin teknolojiyi sadece tüketen değil, aynı zamanda tasarlayan, planlayan ve üreten bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, bu amaçla her alanda teşvik ve takviyeler sağlamaya devam ettiklerini belirtti. tüm ülkeyi kapsayan Ar-Ge ve teknoloji ekosistemi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, son 20 yılda 96 teknopark, 316 tasarım merkezi, 1249 Ar-Ge merkezi ve diğer teknoloji yatırımlarını ülkeye kazandırarak büyük bir dönüşüme imza attıklarını hatırlatarak, çocuklara ve gençlere vitrin yapabilecekleri platformlar sunduklarını hatırlattı. TEKNOFEST gibi etkinliklerle potansiyellerini ortaya koyuyor.

Yap-yap atölyeleri ile çocukların teknolojiye olan merak ve ilgilerini keşfetmeleri için bir platform oluşturduklarını anlatan Erdoğan, şunları kaydetti:

“Şartlar ne olursa olsun ısrarla sürdürdüğümüz Milli Teknoloji Hamlemiz sayesinde bugün Türkiye Yüzyılını konuşabilir hale geldik. geleceğin dünyasında daha da artıyor.Üniversitemiz ve öğrencileri ile birlikte 85 milyon olarak hep birlikte gerçekleştireceğiz.”

Cumhurbaşkanı Erdoğan da mesajında ​​fuarın gerçekleşmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

haber-kumru.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu