Ekonomi

Bitcoin: 25.000 Dolarlık engel geçilmedi, düzeltme riski artıyor

Investing.com – 25.250 $ ile yılın en yüksek seviyesine ulaştıktan sonra 2 Şubat’ta. bitcoinyaklaşık 5 gün bitcoinSürekli olarak 25.000 $ bariyerine baskı yapıyor, ancak şimdilik bu dezavantaj aşılamaz görünüyor.

Bununla birlikte, kripto para birimi son 7 günde yaklaşık %15 arttı, bu, Fed faiz oranlarına ilişkin piyasa beklentilerinin son gelişimi göz önüne alındığında sürpriz olarak kabul edilebilecek bir performans.

Böylece, Investing.com Federal Faiz Aracıyatırımcıların, Fed’in 22 Mart’taki bir sonraki toplantısında %0,50’lik (beklenen %0,25’e karşı) oranları artırma olasılığının %20’den fazla olduğunu ve bu olasılığın bir hafta önceki %9,2’den iki katından fazla olduğunu gösteriyor.

Dahası, diğer risk varlıklarının çoğu, daha şahin bir Fed beklentisine yanıt olarak düştü. Örneğin, aynı zamanda, S&P 500Ve avro dolarkuru düştü

Kripto yatırımcıları son zamanlarda iyimser olsa da, bu beklentiler 25.000 dolarlık büyük dezavantajla birleştiğinde, yakın gelecekte Bitcoin için riskin aşağı yönlü olduğunu gösteriyor.

Bu haftanın gündemi açısından yarın akşam yayınlanacak olan Fed Tutanakları, piyasa faiz oranı beklentilerini ve dolayısıyla kripto paralar da dahil olmak üzere genel olarak piyasaların yönünü etkilemesi muhtemel bir sonraki değerli olay olacak.

Dakikaların güvercin değerlemesi, kripto para birimleri için rahatlama sağlayabilir ve 25.000 doların üzerinde bir kırılmaya neden olabilir. Bu durumda, günlük grafik sonraki hedefleri 28.000$ ve 30.000$ olarak gösteriyor. Aksine, daha şahin bir rekor, aşağı yönlü bir tersine dönüşe neden olabilir. 24.000 $ ve 23.500 $ eşikleri, dikkate alınması gereken ilk potansiyel sütunlar olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu