Haber

Bingöl ve Şensoy Karlıova’da Karlı Yollarda Togg Testi Yaptı

BİNGÖL’ün Karlıova ilçesinde Sedat Bingöl (35) ve Gökhan Şensoy (37), satın aldıkları yerli otomobil Toggs’u 20 santimetre kalınlığındaki karlı yollarda test etti. Test sürüşü havadan görüntülenirken Sedat Bingöl, ön yargıları kırmak istediğini belirterek, “Buz, kar, çamur içinden sorunsuz geçiyoruz.”

Yılın ortalama 6 ayı karla kaplı ve zorlu kış koşullarının hüküm sürdüğü Bingöl’ün Karlıova ilçesinde yaşayan Sedat Bingöl ve Gökhan Şensoy, Türkiye’nin ilk yerli otomobili Togg’un T10X modelini yollarda test etti. 20 santimetre kalınlığında karla kaplı. Sıcaklığın eksi derecelerde olduğu ilçede buzlu ve karlı yollarda gerçekleştirilen test sürüşü, Togg almayı düşünen ilçe sakinleri tarafından da izlendi. Test sürüşü havadan da görüntülendi.

‘BUZ, KAR, ÇAMUR ÜZERİNDE HİÇ KALMADAN YÜRÜYORUZ’

Togg’un eksi 20 derecede bile tek marşla çalıştığını belirten araç sahibi Sedat Bingöl, “Aldığımız araçlar hep yolda kalıyor, çalıştırmada zorluk çekiyoruz. Sabah kalkıp işe gittiğimizde, araçlar genelde çalışmıyor. en az 1 saat bekleyip aracın ısınmasını bekliyoruz. Togg aracı aldık ve çok memnunuz. Sabah çalıştırdığımızda eksi 20 derecede çalışıyor. 15-20 santimetre karda rahatlıkla gidip gelebiliyor, arkadan itişli olduğu için biraz ön yargı oluştu, önden çekişli araçlar genelde buradan alınıyor, ‘Elektrikli araçlarda sıkıntı var’ diyenler oldu. Aldım ve 2 aydır kullanıyorum.Hiçbir sorunu yok çok memnunum ve pili gayet iyi şarj oluyor.Buzda,karda,çamurda sorunsuz gidebiliyoruz.Almayı düşünen arkadaşlarımız togg ön yargıyı kırmaya çalıştı.Buz üzerinde nasıl gideceği, karda kalıp kalmayacağı, kayacağı gibi konularda endişe duymadılar. “Düzeltmeye çalıştılar ve testi başarıyla geçti” dedi.

Togg almayı düşünen Yusuf Bingöl, “6 aydır Karlıova’da kışın yaşıyoruz. Her aracın giremediği bir ülke burası. Bugün aracı denedik, yolda kalıp kalmayacağını test ettik. kış kurallarına uygun. Çok başarılıydı.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu