Haber

AK Parti Yetkilisi: ‘Seçim Ertelenemez’

Depremin ardından gözleri seçimlerin ileri bir tarihe ertelenip ertelenmeyeceği tartışmasına çeviren AK Parti’de ‘seçimin 14 Mayıs’ta, yoksa 18 Haziran’da yapılabileceği’ öngörüsü yapıldı.

Kahramanmaraş’ta yaşanan depremlerin ardından seçimin zamanında yapılıp yapılamayacağı tartışmasında gözler AK Parti’ye çevrildi.

AK Parti cephesinde ise, Yüksek Seçim Kurulu’nun sarsılan bölgede seçimi yapıp yapamayacağı ve hangi koşullarda yapabileceğine yönelik bahisler fiyatlanıyor. büyüyeceği tahmin ediliyordu.

“Son sözü Erdoğan söyleyecek”

AK Partili bir yetkili, şu an için seçim takviminde herhangi bir değişiklik öngörülmediğini belirterek şu bilgileri paylaştı:

“Seçim ertelenmedi, süreç olduğu gibi devam ediyor. Gerekli teknik altyapı hazırlanırsa 14 Mayıs’ta seçim yapılacak. Bunlar partide, yetkili kurullarda değerlendiriliyor. Örneğin sandıklar için teknik destek gerekiyor, konteynerlere ihtiyaç var. İlçe seçim kurullarının mühürlerinin basılması gibi teknik hazırlıkların yapılması gerekmektedir. Büyüdüler.”

AK Parti kulislerinde seçimin ertelenmesi siyasi olarak hoş karşılanmıyor, ileri bir tarihe ertelenmesi halinde kuralların daha sert olabileceği ve muhalefetin söylemlerle yıpratma politikası izleyeceği iddia ediliyor. “sivil darbe”.

Seçimin ertelenip ertelenmeyeceği konusunda son sözü Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın söyleyeceği belirtilse de, “Parti kurullarında bir karar alınmadı ama 14 Mayıs ağırlıklı görünüyor. Yetiştirilmediği söylense bile 18 Haziran’da yapılacak” ibaresi dile getirildi.

gokcebey-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu